Політика влади може призвести до знищення українських лісів, — Сергій Євтушок

Політика цієї влади в галузі лісового господарства може призвести до знищення одного з найбільших природних багатств України – лісів. Про це зазначив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у коментарі виданню «Вечірні вісті».

Він повідомив, що завдяки британським дослідникам, які зауважили варварське винищення ресурсів України, таке недбале ставлення до природи перетворюється на міжнародний скандал.

«Британці довели, що Україна попри мораторій на вивіз за кордон лісу-кругляку є його найбільшим експортером до ЄС. Ділова деревина вивозиться з нашої країни під виглядом сировини. І з цим свавіллям потрібно негайно щось робити!» – обурився політик.

Депутат від «Батьківщини» звернув увагу на те, що Порошенко ветував закон, який посилював відповідальність за вирубку й контрабанду лісу, а також нагадав про стратегію уряду, яку затвердили 15 листопада 2017 року.

«Стратегія реформування лісового господарства України до 2020 року» передбачає ліквідацію всіх державних лісових підприємств. Натомість створюється суб’єкт господарювання з корпоративними правами, якого люди вже охрестили ПАТ «Лісовий Нафтогаз». Громадські організації, деревообробні асоціації та лісові господарства вкрай обурені, адже те, що ухвалив уряд, не має нічого спільного з тим проектом стратегії, над яким вони спільно працювали. Зі своєї стратегії урядовці просто викинули поняття «концесія», яке викликає категоричне несприйняття у суспільстві та експертних колах, проте залишили її механізм», – зазначив він.

Парламентарій додав, що стратегія передбачає лише збільшення обсягів вирубки лісу.

«На відновлення лісових насаджень, їхню охорону та захист немає жодного фінансування з держбюджету! Це суто бізнесовий підхід до галузі, що є неприпустимим, адже ліс виконує не лише економічну, а ще й соціальну та екологічну функції», – пояснив народний депутат.

Сергій Євтушок вважає, що Україна мала б використати успішний досвід сусідньої Польщі у реформуванні лісової галузі, де професія лісівника є другою за престижністю.

«Польська модель передбачає збереження лісу як природного ресурсу в державній власності, існування фінансово незалежних і самодостатніх лісових підприємств задля збереження, раціонального використання й примноження лісових багатств в інтересах народу. Чого натомість прагне український уряд? Віддати ліси в приватні руки. А це призведе до того, що буде вирубане та розпродане головне багатство країни на шкоду екології й людям», – сказав політик.

Окрім того, переконаний депутат, Україна повинна замислитися над власною переробкою, яка дасть змогу створити додаткові робочі місця й збільшити вартість кінцевої продукції.

«Вкрай необхідно опікуватися відновленням лісів. Адже ми маємо дбати не тільки про себе, а й про майбутні покоління», – наголосив парламентарій.

Сергій Євтушок також заявив, що не має ілюзій щодо того, що ця влада припинить незаконні вирубку лісу, «адже для протидії цьому ганебному явищу потрібно мати політичну волю, що не властиво нинішнім політичним елітам».

veroyatno.com.ua, 2018-07-25

Похожие записи

Добавить комментарий