АМКУ почав перевірку найбільшого постачальника сировини для виробників ДСП

Антимонопльний комітет розпочав дослідження дотримання законодавства ТОВ «Карпатсмоли» при реалізації карбамідо-формальдегідного концентрату у 2021 році.

Про це йдеться в повідомленні АМКУ в Facebook.

«Комітетом розпочато дослідження поведінки ТОВ «Карпатсмоли» на предмет дотримання вимог законодавства під час реалізації карбамідо-формальдегідного концентрату у 2021 році», – сказано в повідомленні.

Карбамідо-формальдегідний концентрат (КФК) використовується здебільшого в деревообробній промисловості для випуску деревостружкових плит різного призначення: ДСП, ДВП, МДФ, ХДФ, OSB, фанери та інших продуктів меблевої галузі.

Основним виробником КФК в Україні є товариство з обмеженою відповідальністю «Карпатсмоли».

Основними конкурентами ТОВ «Карпатсмоли» на ринку КФК є імпортери з пропозицією іноземного виробництва.

У квітні 2019 року КФК було внесено до переліку товарів заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації, а наприкінці 2021 року імпортери з Республіки Білорусь повідомили споживачам КФК про припинення поставок.

Антимонопольний комітет вказує, що у зв’язку з цим до Комітету почали надходити листи вітчизняних виробників деревостружкових плит та меблів щодо критичної ситуації на ринку КФК та поведінки ТОВ «Карпатсмоли» в частині обсягів поставок товару та його цінової політики.

«За інформацію підприємств, наразі на ринку спостерігається нестача сировини (КФК), що загрожує зупиненням крупних виробників, зокрема ДСП та меблів, що є продукцією з доданою вартістю. Комітет, за власною ініціативою, розпочав дослідження дій ТОВ «Карпатсмоли» на предмет дотримання законодавства про захист економічної конкуренції під час реалізації КФК у 2021 році», –зазначили в АМКУ.

/mbiz.censor.net, 17.01.2022

Похожие записи

Добавить комментарий