Инженер на пенсії створює унікальні вироби із масиву деревини у Франції

Анрі Курзай – французький підприємець польського походження, який працює із деревом майже 6 років. Його компанія Forest-Ethik займається дизайном та виробництвом оригінальних дерев’яних виробів із місцевого дерева.

«Я завжди хотів знайти місце для відпочинку на природі. Як інженер-будівельник на пенсії, який раніше багато їздив у справах та відвідував різні будмайданчики, я хотів купити землю та насолоджуватися природою щодня», — визнає Анрі. Справді, його 14 гектарів лісів та полів дають йому фантастичну нагоду слухати птахів та спостерігати, як ростуть дерева.

Савойя — французький регіон, розташований біля підніжжя Альп на кордоні зі Швейцарією та Італією. Він відомий не тільки прекрасними умовами для альпінізму, а й оригінальними місцевими продуктами. Тутешні сир та вино з етикеткою «Савойя» вважаються одними з найкращих у Франції. Як і меблі із масивної деревини. «Я вважаю, що цілісна деревина наших регіональних лісів благородна і красива, і тому її слід цінувати та поважати», — стверджує Анрі Курзай.

Незважаючи на те, що Анрі — інженер-будівельник на пенсії, він, як і раніше, веде активне ділове життя. «Я черпаю натхнення у лісі, який мене оточує. Тут багато дерев, особливо ясенів. Крім того, у регіоні велика конкуренція серед компаній, що виготовляють меблі та вироби з дерева. Це все одно, що кинути виклик самому собі – взяти участь у конкурсі та запропонувати покупцям свої оригінальні продукти з деревини», — зазначає він.

«Я радий, що можу запропонувати клієнтам гарну місцеву деревину, яка прийшла до нас не з якогось далекого континенту. Я пишаюся, що можу працювати з деревом із мого лісу. Вона дарує мені справжнє натхнення».

Анрі був зачарований роботою з деревною породою задовго до того, як заснував свою першу деревообробну компанію Forest-Ethik. Спочатку були невеликі та прості вироби, які він проектував і створював у своїй майстерні, але незабаром він перейшов до більш помітних предметів, таких як столи, лавки, стільці чи полиці – всі вони були виготовлені з натурального масиву дерева.

«Що мені подобається в деревині, то це її характер. Кожна колода, яку я розпилюю, відрізняється, навіть якщо це одна й та сама деревина. Дерево завжди відрізняється на дотик, за запахом та зовнішнім виглядом», — зауважує Генрі.

Forest-Ethik пропонує вироби з масиву дерева, які розроблені творчо та виготовлені з найвищою точністю. «Я автор цих творів. Я сам створюю концепцію, конструкцію та складання. Завдяки моїй попередній професії інженера-технолога, я маю достатньо знань і досвіду, щоб самому здійснювати всі етапи виробництва», — каже Анрі.

«У своїх проектах я намагаюся щоразу створювати щось нове, те, чого до мене не існувало на ринку. Це може бути стіл, стілець, меблі, в основному те, що не відповідає жодній відомій школі, у поєднанні зі сталлю та металом. Я знаю, як це робити. Я маю патент, який називається Forest-Ethik».

«Людям дуже подобаються натуральні форми та візерунки дерева, особливо коли вони видно у продукті. Ось чому, коли я працюю з деревиною, я намагаюся зберегти природні форми, вигини та гострі кути», — пояснює він.

Здається, що дерево надихає не тільки таких майстрів, як Анрі, але й клієнтів, які подають нові ідеї для виробів з дерева.

«Моїм клієнтам подобається творче поєднання дерева та металу. Я прислухаюся до їхніх ідей і вигадую, як перетворити їхнє бачення на реальний продукт. Іноді мене дивує, наскільки креативними є замовники», — зізнається Анрі.

Машини та інструменти, які використовує Генрі, починаючи від простої бензопили, щоб валити мертві або пошкоджені дерева у своєму лісі, до різних стругально-фрезерних верстатів, включають також і стрічковий станок з гідравлікою Wood-Mizer LT20.

«Мені подобається ця пилорама за її функціональність, мобільність та хорошу продуктивність. Я розпилюю колоди довжиною 5,5 м і діаметром понад 60 см, і завжди отримую високу точність різу. Верстат LT20 оснащений електронною лінійкою Setworks для автоматичного встановлення товщини дошки», — пояснює Анрі.

«Спочатку мені потрібно побачити форму та довжину колоди. Потім, використовуючи гідравлічні функції, я завантажую колоду на станину пилорами, перевертаю його, щоб знайти найкраще положення, і притискаю його до станини для стійкості. Нарешті я починаю різати – ось так!

Анрі зізнається, що довгий час шукав відповідну пилораму. Спочатку його основним інструментом для різання колоди була бензопила, тому що це був єдиний відносно простий спосіб, який він знав у той час. Незважаючи на те, що Анрі намагався зробити поверхню дошки якомога рівною, процес різання був надто складним і займав багато часу, не кажучи вже про стандарти безпеки. Потім Анрі продовжив експерименти з бензопилою на рамі та спробував деякі італійські та канадські пилорами. Тим не менш, жоден з варіантів не наблизився до того, що він очікував від гарної пилорами.

«Близько 5 років тому я був на виставці в Ліоні та вперше побачив мобільну пилораму Wood-Mizer. Я був захоплений, бо це була продумана, практична та професійна конструкція. Я подумав: ось відповідь на всі мої запитання про тартак», — згадує Анрі.

Анрі зателефонував до французького офісу Wood-Mizer і дізнався, що верстати випускають на заводі в Польщі. Тоді він вирішив зв’язатися з польським персоналом, щоб отримати інформацію своєю рідною мовою.

«Це було дуже доброзичливе спілкування. Тепер питання було в тому, чи я готовий інвестувати в цю машину? Я наважився і задоволений тим, як усе склалося», — зазначає Анрі.

Сьогодні Анрі працює з матеріалом шириною до 60 см, і, якщо йому потрібно зробити меблі більшого розміру, він просить допомоги у своїх товаришів-теслярів, які збирають для нього дерев’яну конструкцію. У майбутньому він хотів би робити все самостійно, тому він розглядає можливість покупки стругально-фрезерних верстатів Wood-Mizer. «Я хочу сам робити великі дерев’яні конструкції», — каже Анрі. «Я знаю, що зі стругальними верстатами це буде легко!»

***

Marcin Kozlowski, PR Specialist

Похожие записи

Добавить комментарий