Проблема експорту деревини: на Волині зустрілися лісівники з депутатами (ФОТО)

Трудові колективи лісгоспу спільно з депутатами вирішували лісові проблеми. Вчора, 14 серпня, у Цуманському Будинку культури відбулась зустріч трудових колективів ДП «Ківерцівське ЛГ» та «Цуманське ЛГ» з депутатами обласної ради  Юрієм Ройком, Анатолієм Грицюком, Володимиром Дейною.

Зустріч стосувалася стану та перспектив здійснення господарської діяльності лісогосподарськими підприємствами, порушення основних проблем лісової галузі, що є нагальними та потребують спільного  обговорення та вирішення.

За словами директора ДП «Ківерцівське лісове господарство» Віталія Каращука, найбільшою проблемою лісового господарства є призупинення експорту: «Тому що це для підприємства суттєво. Ринок динамічно на це реагує. Основні споживачі внутрішнього ринку скидають ціну, навіть через те, що вони знають, що на складах підприємства створюються надлишки продукції. І це перший крок до обвалу ціни, відповідно ─ до недоотримання коштів по реалізації, що в свою чергу буде тягнути за собою проблематику з виплатою заробітної плати, надходження податків до всіх рівні бюджетів» – зазначив директор.

Сьогодні досить складна ситуація, було прийнято ряд законодавчих актів, пов’язаних із забороною експорту лісу-кругляка, призупинкою експорту дров’яної деревини, а ще Президент підписав закон України про особливості стимулювання фермерського господарства, де лісівники будуть платити додатковий податок за землю.

Віталій Каращук стверджує, що через призупинку експорту дров’яної деревини, йде накопичення на лісосіках: «Ми не маємо куди збувати. Крім того, через всихання лісу внаслідок дії комах-шкідників в лісі накопичується короїдна маса. Щоб оформити дозвільні документи ми чекаємо місяць-півтора , а ще виходить, що ми не маємо забезпеченого збуту. Ринок дуже гнучко реагує на будь-які зміни, тому лісівникам сьогодні важко. Попри відсутність фінансування державні підприємства лісогосподарські підприємства вже 3 роки працюють за принципом самоокупності, забезпечують повне фінансування своєї діяльності,  без найменшої бюджетної підтримки. При цьому є бюджетоутворюючим у районі», – додав пан Віталій.

Також виступив виконуючий обов’язки  директора державного підприємства «Цуманське лісове господарство» Юрій Соколов. Він розповів про реальний стан речей в лісгоспі. «Я вважаю, що головними важілями зниження основних показників діяльності підприємства  є заборона експорту лісу та те, що значну площу держлісфонду підприємства займає природо-заповідний фонд. Заборона на експорт не вирішує проблему нелегальних вирубок, масового всихання лісу, проте має негативний вплив, адже, продаючи ліс за кордон, держава отримувала б значно більше надходжень до бюджету, оскільки ціни на ліс за кордоном значно вищі. Наш підприємець не готовий платити ціну за ліс таку ж як і іноземний імпортер та й виробничі потужності  по переробці деревини  не здатні  в повному обсязі переробити ту кількість та якість  лісосировини, що заготовляється лісопідприємствами.

Звучали питання від працівників лісгоспу: «Що чекати завтра? Куди дівати дров’яну деревину? Де ще, окрім лісгоспів, можна знайти належно оплачувану роботу? Крім того, накопичення лісопродукції створює небезпеку масового  розмноження стовбурних шкідливих комах.   Як відомо, хворе дерево потрібно негайно зрубувати та вивозити як надалі від здорових  дерев. Оперативність по ліквідації хворих дерев можлива лише в лісогосподарській частині підприємства.  А як бути з деревами, які потребують санітарної рубки на території ПЗФ, зокрема КНПП «Цуманська пуща»? Адже, для того, щоб зрізати хворе дерево підприємство має пройти затяжні в часі дозвільні процедури».

Шукав шляхів вирішення проблеми і Анатолій Грицюк: «Мені дорогий ківерцівський район і знаю більш менш проблематику лісової галузі, потрібно узагальнити пропозицію і через звернення депутатського корпусу обласної ради, а зрештою і верховної ради публічно озвучити і підняти на рівні держави.

Слово взяв і Юрій Ройко «Я завжди акцентую на тому, що лісова галузь України і Волині зокрема – це дійсно бюджетоутворююча галузь з економічної точки зору. Порушений комплекс питань не є якоюсь новиною, і радує те, що ці питання турбують безпосередньо людей праці. Людей турбує питання: що я буду робити завтра? чи буду на роботі? чи отримаю заробітну плату. Ці питання пов’язані з тим, що політика, яка зараз проводиться центральною владою, вищим керівництвом держави, якраз спонукає людей серйозно задуматися над своїм майбутнім. ми маємо зробити все для того, щоб ці люди не були попрошайками і не ходили з простягнутою рукою і не їхали за кордон шукати кращої долі», – запевнив пан Юрій.

Депутата відразу запитали: «Радикальна партія Олега Ляшка – серед авторів законів про заборону експорту. На вашу думку, можливо треба було з початку зробити щось для того, аби створити необхідне середовище для переробки деревини (заводи, лінії, забезпечити таку роботу та переробку), а вже потім приймати Закон?». На шо Юрій Ройко відповів: «Можливо й так».

Депутат обласної ради  Володимир Дейна зазначив, що в Україні і  дійсно  не вистачає виробничих потужностей, щоб переробити весь ліс. «Кronospan» заявила, що будуть скидати ціну. Це буде цілий ланцюжок негативних процесів – невчасна виплата зарплати,  надходження податків до бюджету, в результаті не вчасно буде виконаний бюджет. Ваші нагальні питання будуть перенесені на засідання профільної комісії обласної ради», – додав депутат.

Також він заявив, що повне сприяння повинно бути на рівні обласної ради. «Так, я вважаю, що не потрібно було рубати з плеча забороняти експорт по одній простій причині:  не зайде за тиждень, місяць, та навіть і за півроку інвестор в Україну з готовим виробництвом. Негативний вплив на це все внесла необ’єктивна думка громадськості про роботу галузі»- підсумував Володимир. Він пообіцяв, що гарантуватиме підтримку у вирішенні будь-яких лісогосподарських проблем.

pravda.lutsk.ua, 15.08.2018

Похожие записи

Добавить комментарий