ДФС та Національна поліція Румунії обмінюватимуться оперативною інформацію про виявлені злочинні схеми та їх учасників

ДФС та Генеральний інспекторат Національної поліції Румунії активізують співпрацю у напрямі протидії митним та податковим правопорушенням. Одним з актуальних питань, ефективність вирішення якого безпосередньо залежить від спільних дій української та румунської сторони, учасники зустрічі визначили протидію контрабанді та незаконному переміщенню товарів.

«Сьогодні в ДФС та в Україні в цілому тривають посилені заходи щодо упередження незаконного переміщення товарів через український кордон. Результатом таких заходів стали реальні надходження до бюджету. Однак ми розуміємо, що для ефективного подолання такого явища як контрабанда потрібні скоординовані дії не лише українських митників, а й представників відповідних органів інших країн, особливо країн-сусідів. Враховуючи це, ініціатива румунської сторони щодо посилення співпраці є надзвичайно актуальною і ДФС готова до цього», – наголосив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.

За його словами, головним напрямом взаємодії є боротьба зі здійсненням незаконних експортно-імпортних операцій та митним шахрайством. Так, лише протягом 2018 року ДФС на українсько-румунській ділянці кордону було встановлено понад 2 тис. фактів порушення митного законодавства щодо незаконного переміщення товарів на загальну суму 86,5 млн. грн. З незаконного обігу вилучено товарів вартістю майже 60 млн. гривень.

Як відзначив очільник ДФС, особливої уваги потребують питання відпрацювання та ліквідації схем незаконного переміщення через українсько-румунський кордон цигарок, Зокрема, у 2018 році під час здійснення заходів контролю, спрямованих на недопущення незаконного переміщення через українсько-румунський кордон тютюнових виробів, упереджено 312 фактів переміщення 8 млн шт. цигарок. Українські митниці також були активними учасниками спецоперації з протидії незаконному переміщенню тютюнових виробів, ініційованою митними органами Румунії. Основною метою операції було виявлення незаконних каналів переміщення цигарок через українсько-румунських кордон автомобільним та залізничним транспортом, встановлення причетних фізичних та юридичних осіб, притягнення їх до відповідальності.

Крім того, актуальною на сьогодні є проблема незаконного вивезення лісу-кругляку під виглядом паливної деревини. За даними ДФС, у 2018 році до Румунії було вивезено 406 тис. тонн деревини. Також фіксуються і факти застосування схем при експорті цієї категорії товару. Наприклад, ліс-кругляк декларується як паливна деревина низької якості із закупівельною ціною понад 20 євро/куб м. При цьому в Румунії вартість цього товару складає вже 5 разів більше.

У свою чергу представники Національної поліції Румунії відзначили, що ці питання є актуальними і для їх країни. І кроком до їх вирішення може стати оперативний обмін інформацією між двома відомствами.

Під час зустрічі представники ДФС запропонували румунським колегам обмінюватися інформацією про викриті схеми з ухилення від оподаткування, учасників таких махінацій та іншою оперативною інформацією, що дозволить відпрацьовувати виявлені факти одночасно двома відомствами. Адже зафіксовані непоодинокі випадки створення злочинних угрупувань, у складі яких є громадяни обох країн.

За рахунок таких спільний дій в ДФС очікують і вирішити питання з незаконним експортом лісоматеріалів. Так, представники Національної поліції Румунії, зокрема, відзначили одним з важливих кроків у напрямі протидії контрабанді в Україні – введення кримінальної відповідальності за такі злочини. Крім того, румунські колеги заявили про підтримку з їх сторони реформ фіскальної системи України та готовність до співпраці у загальних питаннях, у тому числі і в оперативній роботі.

 

Прес-служба Державної фіскальної служби України
Втр, Сентябрь 18, 2018

Похожие записи

Добавить комментарий