ЄС готовий до торгового арбітражу з Україною щодо скасування мораторію на ліс-кругляк

  Про це заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна КлимпушЦинцадзе, повідомляють «Економічні новини».  «На жаль, Україна дійсно з введенням мораторію на вивезення лісукругляка порушує Угоду про асоціацію. Це зобов’язання буде розглядатися в рамках торгового арбітражу. І з боку Євросоюзу є готовність почати цей торговий арбітраж між Україною і ЄС», — сказала вона.

  Як зазначила КлимпушЦинцадзе, з переліку умов надання Євросоюзом макрофінансової допомоги зняття мораторію виведено. ЄС вирішив використовувати двосторонній механізм вирішення спорів, прописаний в Угоді про асоціацію.

  Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко повернув прийнятий парламентом 3 липня 2018 року Закон, запропонувавши виключити пункт про те, що на вісім років забороняється експорт паливної деревини. На думку Президента, така заборона суперечить зобов’язанням України в рамках СОТ і Угоди про асоціацію з ЄС. З 1 січня 2017 року діє абсолютна заборона експорту лісу (мораторій на тверді породи дерева діє ще з 2015 року, в минулому році його доповнив заборона на експорт сосни). Як стало відомо в квітні 2018 року, дані статистики України та ЄС щодо вивезення лісу-кругляка України після введення мораторію ВР розходяться у 238 разів.

tripoli.land, 17.10.2018

Похожие записи

Добавить комментарий