Ігор Соболевський: думаю, що ця підтримка найближчим часом ім знову знадобиться, але не впевнений, що вони іі отримають.

В 1-му кварталі 2019 року можуть припинити діяльність 50% прикарпатських деревообробних підприємств. Це реальний крок до повноі ліквідаціі галузі. Об’явлено аукціон по продажу необробленоі деревини на 1-й квартал 2019 року. Навіть не на квартал, а на якусь його частину. Лісовики останнім часом взяли моду проводити аукціони на місяць. (добре, що не на тиждень і не на три дні) Нікого не цікавить яким чином підприємства будуть підписувати річні контракти, реалізовувати програми розвитку, інвестицій і взагалі, як може функціонувати та розвиватися підприємство, загнане у місячні аукціони. Але і це не найбільша біда .

Ціни на деревину піднято від 10 до 20%. Віроломно, безпідставно, зрозуміло, що за вказівкою. Офіційна версія через підйом попенноі плати та земельного податку до 0,1%, але лісгоспам знято 25% відрахувань з прибутків! Ця сума повністю перекриває збільшені позиціі. Ціна на ліс в попередньому кварталі і так була граничною і деревообробники на всіх рівнях заявляли про те, що галузь на межі, необхідно негайно опустити ціни давши можливість підприємствам підняти зарплатню працівникам та оновити техноглогіі, але у відповідь отримали щоквартальне збільшення цін, нарощення лісгоспівських лісопилок і об’ємів експорту розпиляноі лісгоспами деревини.

В соцмережах та ЗМІ з’являється обгрунтування ситуаціі — Європа знову вимагає скасувати мораторій на експорт лісу, європейські банкіри не втрачають надіі отримати у власність обіцяні украінські ліси. Для цього необхідно знищити вітчизняну деревообробку, а разом з нею і асоціаціі, які ефективно протистоять всім намаганням приватизувати ліси та відновити експорт лісу-кругляку. Найзнаковішим в цій ситуаціі є те, що лісовики вкотре наплювали на повну підтримку деревообробників у всіх попередніх атаках на лісове господарство. Я думаю, що ця підтримка найближчим часом ім знову знадобиться, але не впевнений, що вони іі отримають.

Ігор Соболевський
facebook.com, 19.12.2018

Похожие записи

Добавить комментарий